CZTERY MODELE, JEDNA IDEA:

WYDAJNOŚĆ, NA KTÓREJ MOŻESZ POLEGAĆ

Jeśli szukasz maszyny, która jest solidna, uniwersalna i łatwa w obsłudze, to jesteś w dobrym miejscu! Bez względu na to, czy tniesz płyty pod kątem prostym, czy skomplikowane kąty i skosy, Altendorf WA 8 jest odpowiednią maszyną dla Ciebie! Wyprodukowana zgodnie z rygorystycznymi standardami technologicznymi Altendorf, WA 8 kusi solidną jakością wykonania i uniwersalnością. Gdy tylko ją zdobędziesz, będziesz się zastanawiać, jak radziłeś sobie bez niej wcześniej. Tak właśnie się dzieje, gdy decydujesz się zainwestować w wysoką jakość, którą może zapewnić tylko lider rynku światowego.

Altendorf WA 8 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.
Specyfikacje maszyny mogą się różnić w zależności od kraju. 

WA 8 NT

Nowoczesna klasyka: Altendorf WA 8 NT z ręczną regulacją podnoszenia / opuszczania tarczy głównej.

Altendorf WA 8 NT jest idealną maszyną do cięcia płyt na precyzyjne wymiary! Zapewnia dokładne, czyste cięcia, a jednocześnie jest bardzo łatwa w obsłudze. Panel sterowania, ogranicznik równoległy oraz ogranicznik poprzeczny są bardzo łatwe w konfiguracji.

Altendorf WA 8 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.
Specyfikacje maszyny mogą się różnić w zależności od kraju. 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

Ręczna regulacja podnoszenia / opuszczania

Ręczna regulacja podnoszenia / opuszczania tarczy głównej, brak przechyłu piły.

Stół przesuwny

Stół formatowy Altendorf słynie z płynnej i dokładnej pracy. Stół porusza się na dużych rolkach umieszczonych pomiędzy twardymi chromowanymi prowadnicami, co gwarantuje absolutną precyzję. Duże rolki zapewniają płynną pracę, co oznacza, że przesuwanie stołu nie wymaga żadnego wysiłku. Sprawdzone rozwiązanie Altendorf przetrwało już dekady ciężkiej pracy w ciągłej obecności pyłów i wiórów. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje ciągłej konserwacji, aby prawidłowo działać.

Ogranicznik równoległy

Ustawienie ogranicznika jest bardzo łatwe; precyzyjna regulacja zapewnia dużą dokładność. System okrągłych prętów chromowanych na twardo zapewnia płynne przesuwanie ogranicznika. Prowadnica równoległa opuszcza się poniżej poziomu stołu maszyny, aby zrobić dodatkowe miejsce na duże płyty.

Ogranicznik poprzeczny

Solidnie zamontowany ogranicznik poprzeczny umożliwia precyzyjne cięcie pod kątem 90 °. Wszystkie ustawienia są łatwe do odczytania. Zderzaki są solidne, pozbawione luzów i można je łatwo przesuwać pojedynczo w całym zakresie cięcia poprzecznego.

Moc silnika

Moc silnika 5,5 kW (7,5 KM), z trzema prędkościami 3/4/5 000 obr. / min., regulowana ręcznie

Wysokość cięcia

Max. wysokość cięcia 82 mm

Panel sterowania na ramie maszyny

Elementy sterujące zamontowane na panelu sterowania na ramie maszyny są wyraźnie oznaczone, co ułatwia obsługę. Podnoszenie i opuszczanie głównej tarczy odbywa się za pomocą pokrętła.

Kaptur

Kaptur zamontowany na klinie rozszczepiającym pozwala na uzyskanie maksymalnej średnicy tarczy piły 315 mm przy maksymalnej wysokości cięcia 82 mm.

Rama maszyny

WA 8 ma odporną na skręcanie ramę maszyny, zbudowaną w taki sam sposób, jak ramy maszyn serii F 45. Konstrukcja ramy zapewnia bardzo płynną pracę i stabilność.

Piła główna

Piła Altendorf to potęga wyprodukowana przy użyciu najnowszej technologii. Wał piły obraca się niezwykle płynnie: dzieje się tak, ponieważ jest on wyważany elektronicznie jako w pełni zmontowany zespół. Wysoce precyzyjny ruch pionowy zespołu jest liniowy dzięki bezobsługowym łożyskom prowadzącym. Solidne elementy nachylenia zawierają tradycyjny system połączeń na pióro i wpust firmy Altendorf, który pozwala całemu urządzeniu łatwo i precyzyjnie przechylać się pod odpowiednim kątem.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

Podcinak z automatyczną regulacją

Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyt laminowanych. Podnoszenie i opuszczanie jest sterowane silnikiem, a regulacja boczna jest ręczna. Gdy podcinak jest włączony, przesuwa się na zapamiętaną wysokość. Kiedy tarcza główna lub podcinak są wyłączane, podcinak wraca z powrotem pod stół. Podcinak ma niezależny silnik o mocy 0,75 kW (1 KM) i obraca się z prędkością 8 200 obr. / min.

RAPIDO

System podcinania RAPIDO ułatwia i przyspiesza dopasowanie szerokości cięcia do szerokości tarczy głównej. Jak szybko? Około trzech minut, maksymalnie! W porównaniu z pracą z podkładkami regulacyjnymi, gdzie trzeba zdjąć tarcze z maszyny, aby zmienić szerokość, RAPIDO oszczędza co najmniej dziesięć minut, ponieważ tarcza pozostaje na maszynie podczas regulacji. Regulacja jest ciągła, więc RAPIDO można dostroić tak, aby pasowało do każdego głównego ostrza. 

Zakres regulacji: 2,8 - 3,8 mm

Ogranicznik równoległy z precyzyjną regulacją

Ręczna, precyzyjna regulacja umożliwia dokładne ustawienie ogranicznika równoległego. Ogranicznik można ustawić bardzo precyzyjnie za pomocą śruby regulacyjnej.

DIGIT X

Cyfrowy wyświetlacz szerokości cięcia ogranicznika równoległego z ręczną, precyzyjną regulacją. Ten elektroniczny system pomiarowy gwarantuje szybką i precyzyjną regulację ogranicznika równoległego. DIGIT X zapewnia również powtarzalną dokładność: ogranicznik można przesunąć, a następnie przywrócić dokładnie tam, gdzie był wcześniej. System jest odporny na zużycie i kurz. Wymiary są korygowane automatycznie po zmianie ogranicznika z pozycji pionowej na poziomą.

Duży kaptur

Duży system odciągowo-zabezpieczający Altendorf wyróżnia się konstrukcją, która zapewnia zoptymalizowany przepływ powietrza. Można zmieniać wąski kaptur na szeroki w ciągu kilku sekund. Kaptur umożliwia cięcie na wysokości do 125 mm (z podcinakiem lub bez) i można go całkowicie odchylić na jedną stronę. Ten kaptur jest dostępny jako opcja dla modeli WA 8 NT, WA 8 T i WA 8 TE.

DIGIT L

Dokładność wynsoi 1/10 mm przy ustawianiu wymiaru długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania w tym samym czasie i umożliwia kalibrację wszystkich zatrzymań w jednej operacji.

DUPLEX

Ogranicznik DUPLEX umożliwia bardzo szybkie i dokładne cięcie każdego kąta od 0 do 90 °. Przy 45 ° można ciąć po obu stronach obrabianego elementu bez konieczności regulacji ogranicznika. Wymiary ustawia się za pomocą lupy, skali pomiarowej i skali kompensacji długości. Ogranicznik można ustawić w dowolnym miejscu wzdłuż stołu przesuwnego.

Jednostronna prowadnica poprzeczna

Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Mona umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

PALIN

Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsprarcie obrabianego elementu. Dostępny również system cyfrowy z wyświetlaczem w modelu PALIN D.

STEG

Zwiększa powierzchnię podparcia (szerokość: 400 mm) dla szerszych elementów. Znacznie ułatwia wymiarowanie dużych płyt.

Ręczny docisk szybkomocujący

Docisk można łatwo ustawić i zamocować na stole przesuwnym. Dzięki niemu obrabiany przedmiot jest solidnie zamocowany na stole i mocno dociśnięty do ogranicznika poprzecznego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo przy bardzo niewielkich kosztach.

DANE TECHNICZNE

POŁĄCZENIA DO ODCIĄGU

Górne połączenie:mały kaptur: Ø = 50 mm,
duży kaptur: Ø = 80 mm
Dolne połączenie:Ø = 120 mm
Spadek ciśnienia:1 500 Pa przy całkowitej średnicy przyłącza, Ø = 140 mm
Minimalne zapotrzebowanie na powietrze:Vmin = 1 150 m3/h at 20 m/sec.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO 3)

Silnik (kW)5,5
Napięcie (V)380 - 420
Częstotliwość (Hz)50
Natężenie prądu (A) bez / z podcinakiem11,5/13,5
Bezpieczniki / wyłączniki automatyczne (A)    25

3) Przekrój przewodu zasilającego zależy od odległości maszyny od źródła zasilania i musi zostać określony przez wykwalifikowanego elektryka (spadek mocy na przewodzie wejściowym ≤ 3%). Skontaktuj się z dystrybutorem Altendorf, jeśli zasilacz nie spełnia przedstawionych wymagań.

SZEROKOŚCI CIĘCIA

Szerokości cięcia (mm)1 0001 300

DŁUGOŚĆ CIĘCIA STOŁU PRZESUWNEGO

Maksymalne długości cięcia przy użyciu docisku lub ogranicznika poprzecznego
Długość stołu (mm)2 0002 6003 0003 200
Długość cięcia (mm)1 9052 5052 9053 105

Wysokości cięcia

Z lub bez podcinaka
Średnica tarczy (mm)250300315350400
Wysokości cięcia, pionowo (mm)0-500-750-820-1000-125
Wysokości cięcia pod kątem 45° (mm)0-330-500-560-700-87

WYMAGANIA PRZESTRZENNE

Tyle miejsca potrzebujesz na WA 8:

A    Długość stołu przesuwnego + 290 mm
B    Długość stołu przesuwnego + 360 mm
C    Ogranicznik poprzeczny, do 2 500 mm: 1 445 – max. 2 630 mm
      Ogranicznik poprzeczny, do 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm
D    Szerokość cięcia + 310 mm
Waga maszyny
1100 kg
Wysokość stołu
910 mm

WA 8 T

Uniwersalność: Altendorf WA 8 T z ręczną regulacją podnoszenia / opuszczania i nachylenia głównej tarczy piły.

Dzięki łatwej w obsłudze ręcznej regulacji pochylenia i wysokości tarczy, nawet skomplikowane prace można wykonać naprawdę szybko i wydajnie za pomocą Altendorf WA 8 T.

Altendorf WA 8 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.
Specyfikacje maszyny mogą się różnić w zależności od kraju. 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

Ręczna regulacja wysokości / opuszczania

Ręczna regulacja wysokości / opuszczania tarczy głównej.

Stół przesuwny

Stół formatowy Altendorf słynie z płynnej i dokładnej pracy. Stół porusza się na dużych rolkach umieszczonych pomiędzy twardymi chromowanymi prowadnicami, co gwarantuje absolutną precyzję. Duże rolki zapewniają płynną pracę, co oznacza, że przesuwanie stołu nie wymaga żadnego wysiłku. Sprawdzone rozwiązanie Altendorf przetrwało już dekady ciężkiej pracy w ciągłej obecności pyłów i wiórów. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje ciągłej konserwacji, aby prawidłowo działać.

Ogranicznik równoległy

Ustawienie ogranicznika jest bardzo łatwe; precyzyjna regulacja zapewnia dużą dokładność. System okrągłych prętów chromowanych na twardo zapewnia płynne przesuwanie ogranicznika. Prowadnica równoległa opuszcza się poniżej poziomu stołu maszyny, aby zrobić dodatkowe miejsce na duże płyty.

Ogranicznik poprzeczny

Solidnie zamontowany ogranicznik poprzeczny umożliwia precyzyjne cięcie pod kątem 90 °. Wszystkie ustawienia są łatwe do odczytania. Zderzaki są solidne, pozbawione luzów i można je łatwo przesuwać pojedynczo w całym zakresie cięcia poprzecznego.

Moc silnika

Moc silnika 5,5 kW (7,5 KM), z trzema prędkościami 3/4/5 000 obr. / min., regulowana ręcznie

Wysokość cięcia

Max. wysokość cięcia 82 mm

Panel sterowania na ramie maszyny

Panel sterowania na ramie maszyny zawiera cyfrowy wyświetlacz kąta pochylenia. Regulacja podnoszenia, opuszczania oraz pochylenie tarczy odbywa się za pomocą pokrętła ręcznego.

Kaptur

Kaptur zamontowany na klinie rozszczepiającym pozwala na uzyskanie maksymalnej średnicy tarczy piły 315 mm przy maksymalnej wysokości cięcia 82 mm.

Rama maszyny

WA 8 ma odporną na skręcanie ramę maszyny, zbudowaną w taki sam sposób, jak ramy maszyn serii F 45. Konstrukcja ramy zapewnia bardzo płynną pracę i stabilność.

Piła główna

Piła Altendorf to potęga wyprodukowana przy użyciu najnowszej technologii. Wał piły obraca się niezwykle płynnie: dzieje się tak, ponieważ jest on wyważany elektronicznie jako w pełni zmontowany zespół. Wysoce precyzyjny ruch pionowy zespołu jest liniowy dzięki bezobsługowym łożyskom prowadzącym. Solidne elementy nachylenia zawierają tradycyjny system połączeń na pióro i wpust firmy Altendorf, który pozwala całemu urządzeniu łatwo i precyzyjnie przechylać się pod odpowiednim kątem.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

Podcinak z automatyczną regulacją

Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyt laminowanych. Podnoszenie i opuszczanie jest sterowane silnikiem, a regulacja boczna jest ręczna. Gdy podcinak jest włączony, przesuwa się na zapamiętaną wysokość. Kiedy tarcza główna lub podcinak są wyłączane, podcinak wraca z powrotem pod stół. Podcinak ma niezależny silnik o mocy 0,75 kW (1 KM) i obraca się z prędkością 8 200 obr. / min.

RAPIDO

System podcinania RAPIDO ułatwia i przyspiesza dopasowanie szerokości cięcia do szerokości tarczy głównej. Jak szybko? Około trzech minut, maksymalnie! W porównaniu z pracą z podkładkami regulacyjnymi, gdzie trzeba zdjąć tarcze z maszyny, aby zmienić szerokość, RAPIDO oszczędza co najmniej dziesięć minut, ponieważ tarcza pozostaje na maszynie podczas regulacji. Regulacja jest ciągła, więc RAPIDO można dostroić tak, aby pasowało do każdego głównego ostrza.  Zakres regulacji: 2,8 - 3,8 mm

Ogranicznik równoległy z precyzyjną regulacją

Ręczna, precyzyjna regulacja umożliwia dokładne ustawienie ogranicznika równoległego. Ogranicznik można ustawić bardzo precyzyjnie za pomocą śruby regulacyjnej.

DIGIT X

Cyfrowy wyświetlacz szerokości cięcia ogranicznika równoległego z ręczną, precyzyjną regulacją. Ten elektroniczny system pomiarowy gwarantuje szybką i precyzyjną regulację ogranicznika równoległego. DIGIT X zapewnia również powtarzalną dokładność: ogranicznik można przesunąć, a następnie przywrócić dokładnie tam, gdzie był wcześniej. System jest odporny na zużycie i kurz. Wymiary są korygowane automatycznie po zmianie ogranicznika z pozycji pionowej na poziomą.

Duży kaptur

Duży system odciągowo-zabezpieczający Altendorf wyróżnia się konstrukcją, która zapewnia zoptymalizowany przepływ powietrza. Można zmieniać wąski kaptur na szeroki w ciągu kilku sekund. Kaptur umożliwia cięcie na wysokości do 125 mm (z podcinakiem lub bez) i można go całkowicie odchylić na jedną stronę. Ten kaptur jest dostępny jako opcja dla modeli WA 8 NT, WA 8 T i WA 8 TE.

DIGIT L

Dokładność wynsoi 1/10 mm przy ustawianiu wymiaru długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania w tym samym czasie i umożliwia kalibrację wszystkich zatrzymań w jednej operacji.

DUPLEX

Ogranicznik DUPLEX umożliwia bardzo szybkie i dokładne cięcie każdego kąta od 0 do 90 °. Przy 45 ° można ciąć po obu stronach obrabianego elementu bez konieczności regulacji ogranicznika. Wymiary ustawia się za pomocą lupy, skali pomiarowej i skali kompensacji długości. Ogranicznik można ustawić w dowolnym miejscu wzdłuż stołu przesuwnego.

Jednostronna prowadnica poprzeczna

Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Mona umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

PALIN

Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsprarcie obrabianego elementu. Dostępny również system cyfrowy z wyświetlaczem w modelu PALIN D.

STEG

Zwiększa powierzchnię podparcia (szerokość: 400 mm) dla szerszych elementów. Znacznie ułatwia wymiarowanie dużych płyt.

Ręczny docisk szybkomocujący

Docisk można łatwo ustawić i zamocować na stole przesuwnym. Dzięki niemu obrabiany przedmiot jest solidnie zamocowany na stole i mocno dociśnięty do ogranicznika poprzecznego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo przy bardzo niewielkich kosztach.

DANE TECHNICZNE

POŁĄCZENIA DO ODCIĄGU

Górne połączenie:mały kaptur: Ø = 50 mm,
duży kaptur: Ø = 80 mm
Dolne połączenie:Ø = 120 mm
Spadek ciśnienia:1 500 Pa przy całkowitej średnicy przyłącza, Ø = 140 mm
Minimalne zapotrzebowanie na powietrze:Vmin = 1 150 m3/h bei 20 m/sec.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO 3)

Silnik (kW)5,5
Napięcie (V)380 - 420
Częstotliwość (Hz)50
Natężenie prądu (A) bez / z podcinakiem11,5/13,5
Bezpieczniki / wyłączniki automatyczne (A)25

3) Przekrój przewodu zasilającego zależy od odległości maszyny od źródła zasilania i musi zostać określony przez wykwalifikowanego elektryka (spadek mocy na przewodzie wejściowym ≤ 3%). Skontaktuj się z dystrybutorem Altendorf, jeśli zasilacz nie spełnia przedstawionych wymagań.

SZEROKOŚCI CIĘCIA

Szerokości cięcia (mm)1 0001 300

DŁUGOŚĆ CIĘCIA STOŁU PRZESUWNEGO

Maksymalne długości cięcia przy użyciu docisku lub ogranicznika poprzecznego
Długość stołu (mm)2 0002 6003 0003 200
Długość cięcia (mm)1 9052 5052 9053 105

Wysokości cięcia

Z lub bez podcinaka
Średnica tarczy (mm)250300315350400
Wysokości cięcia, pionowo (mm)0-500-750-820-1000-125
Wysokości cięcia pod kątem 45° (mm)0-330-500-560-700-87

WYMAGANIA PRZESTRZENNE

Tyle miejsca potrzebujesz na WA 8:

A    Długość stołu przesuwnego + 290 mm
B    Długość stołu przesuwnego + 360 mm

C    Ogranicznik poprzeczny, do 2 500 mm: 1 445 – max. 2 630 mm
      Ogranicznik poprzeczny, do 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm

D    Szerokość cięcia + 310 mm
Waga maszyny
1100 kg
Wysokość stołu
910 mm

WA 8 TE

Precyzja: Altendorf WA 8 TE z elektryczną regulacją podnoszenia / opuszczania i nachylenia głównej tarczy piły.

W Altendorf WA 8 TE wysokość i kąt można łatwo regulować za naciśnięciem przycisku. Cyfrowy wyświetlacz kąta znajduje się w polu widzenia przez cały czas podczas operacji cięcia.

Altendorf WA 8 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.
Specyfikacje maszyny mogą się różnić w zależności od kraju.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

Elektryczna regulacja podnoszenia / opuszczania i nachylenia

Elektryczna regulacja podnoszenia / opuszczania i nachylenia głównej tarczy.

Stół przesuwny

Stół formatowy Altendorf słynie z płynnej i dokładnej pracy. Stół porusza się na dużych rolkach umieszczonych pomiędzy twardymi chromowanymi prowadnicami, co gwarantuje absolutną precyzję. Duże rolki zapewniają płynną pracę, co oznacza, że przesuwanie stołu nie wymaga żadnego wysiłku. Sprawdzone rozwiązanie Altendorf przetrwało już dekady ciężkiej pracy w ciągłej obecności pyłów i wiórów. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje ciągłej konserwacji, aby prawidłowo działać.

Ogranicznik równoległy

Ustawienie ogranicznika jest bardzo łatwe; precyzyjna regulacja zapewnia dużą dokładność. System okrągłych prętów chromowanych na twardo zapewnia płynne przesuwanie ogranicznika. Prowadnica równoległa opuszcza się poniżej poziomu stołu maszyny, aby zrobić dodatkowe miejsce na duże płyty.

Ogranicznik poprzeczny

Solidnie zamontowany ogranicznik poprzeczny umożliwia precyzyjne cięcie pod kątem 90 °. Wszystkie ustawienia są łatwe do odczytania. Zderzaki są solidne, pozbawione luzów i można je łatwo przesuwać pojedynczo w całym zakresie cięcia poprzecznego.

Moc silnika

Moc silnika 5,5 kW (7,5 KM), z trzema prędkościami 3/4/5 000 obr. / min., regulowana ręcznie

Wysokość cięcia

Max. wysokość cięcia 125 mm

Panel sterowania na ramie maszyny

All functions are easily accessed on the control panel on the machine frame. You can control the rise/fall and tilt of the main saw blade at the touch of a button. The tilt angle is shown on the digital display.

Kaptur

Duży system odciągowo-zabezpieczający Altendorf wyróżnia się konstrukcją, która zapewnia zoptymalizowany przepływ powietrza. Można zmieniać wąski kaptur na szeroki w ciągu kilku sekund. Kaptur umożliwia cięcie na wysokości do 125 mm (z podcinakiem lub bez) i można go całkowicie odchylić na jedną stronę. Ten kaptur jest dostępny jako opcja dla modeli WA 8 NT, WA 8 T i WA 8 TE.

Rama maszyny

WA 8 ma odporną na skręcanie ramę maszyny, zbudowaną w taki sam sposób, jak ramy maszyn serii F 45. Konstrukcja ramy zapewnia bardzo płynną pracę i stabilność.

Piła główna

Piła Altendorf to potęga wyprodukowana przy użyciu najnowszej technologii. Wał piły obraca się niezwykle płynnie: dzieje się tak, ponieważ jest on wyważany elektronicznie jako w pełni zmontowany zespół. Wysoce precyzyjny ruch pionowy zespołu jest liniowy dzięki bezobsługowym łożyskom prowadzącym. Solidne elementy nachylenia zawierają tradycyjny system połączeń na pióro i wpust firmy Altendorf, który pozwala całemu urządzeniu łatwo i precyzyjnie przechylać się pod odpowiednim kątem.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

Podcinak z automatyczną regulacją

Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyt laminowanych. Podnoszenie i opuszczanie jest sterowane silnikiem, a regulacja boczna jest ręczna. Gdy podcinak jest włączony, przesuwa się na zapamiętaną wysokość. Kiedy tarcza główna lub podcinak są wyłączane, podcinak wraca z powrotem pod stół. Podcinak ma niezależny silnik o mocy 0,75 kW (1 KM) i obraca się z prędkością 8 200 obr. / min.

RAPIDO

System podcinania RAPIDO ułatwia i przyspiesza dopasowanie szerokości cięcia do szerokości tarczy głównej. Jak szybko? Około trzech minut, maksymalnie! W porównaniu z pracą z podkładkami regulacyjnymi, gdzie trzeba zdjąć tarcze z maszyny, aby zmienić szerokość, RAPIDO oszczędza co najmniej dziesięć minut, ponieważ tarcza pozostaje na maszynie podczas regulacji. Regulacja jest ciągła, więc RAPIDO można dostroić tak, aby pasowało do każdego głównego ostrza.

Zakres regulacji: 2,8 - 3,8 mm

Ogranicznik równoległy z precyzyjną regulacją

Ręczna, precyzyjna regulacja umożliwia dokładne ustawienie ogranicznika równoległego. Ogranicznik można ustawić bardzo precyzyjnie za pomocą śruby regulacyjnej.

DIGIT X

Cyfrowy wyświetlacz szerokości cięcia ogranicznika równoległego z ręczną, precyzyjną regulacją. Ten elektroniczny system pomiarowy gwarantuje szybką i precyzyjną regulację ogranicznika równoległego. DIGIT X zapewnia również powtarzalną dokładność: ogranicznik można przesunąć, a następnie przywrócić dokładnie tam, gdzie był wcześniej. System jest odporny na zużycie i kurz. Wymiary są korygowane automatycznie po zmianie ogranicznika z pozycji pionowej na poziomą.

Kaptur

Kaptur zamontowany na klinie rozszczepiającym pozwala na uzyskanie maksymalnej średnicy tarczy piły 315 mm przy maksymalnej wysokości cięcia 82 mm.

DIGIT L

Dokładność wynsoi 1/10 mm przy ustawianiu wymiaru długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania w tym samym czasie i umożliwia kalibrację wszystkich zatrzymań w jednej operacji.

DUPLEX

Ogranicznik DUPLEX umożliwia bardzo szybkie i dokładne cięcie każdego kąta od 0 do 90 °. Przy 45 ° można ciąć po obu stronach obrabianego elementu bez konieczności regulacji ogranicznika. Wymiary ustawia się za pomocą lupy, skali pomiarowej i skali kompensacji długości. Ogranicznik można ustawić w dowolnym miejscu wzdłuż stołu przesuwnego.

Jednostronna prowadnica poprzeczna

Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Mona umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

PALIN

Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsprarcie obrabianego elementu. Dostępny również system cyfrowy z wyświetlaczem w modelu PALIN D.

STEG

Zwiększa powierzchnię podparcia (szerokość: 400 mm) dla szerszych elementów. Znacznie ułatwia wymiarowanie dużych płyt.

Ręczny docisk szybkomocujący

Docisk można łatwo ustawić i zamocować na stole przesuwnym. Dzięki niemu obrabiany przedmiot jest solidnie zamocowany na stole i mocno dociśnięty do ogranicznika poprzecznego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo przy bardzo niewielkich kosztach.

DANE TECHNICZNE

POŁĄCZENIA DO ODCIĄGU

Górne połączenie::mały kaptur: Ø = 50 mm,
duży kaptur: Ø = 80 mm
Dolne połączenie:Ø = 120 mm
Spadek ciśnienia:1 500 Pa przy całkowitej średnicy przyłącza, Ø = 140 mm
Minimalne zapotrzebowanie na powietrze:Vmin = 1 150 m3/h at 20 m/sec.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO 3)

Silnik (kW)5,5
Napięcie (V)380 - 420
Częstotliwość (Hz)50
Natężenie prądu (A) bez / z podcinakiem11,5/13,5
Bezpieczniki / wyłączniki automatyczne (A)25

3) Przekrój przewodu zasilającego zależy od odległości maszyny od źródła zasilania i musi zostać określony przez wykwalifikowanego elektryka (spadek mocy na przewodzie wejściowym ≤ 3%). Skontaktuj się z dystrybutorem Altendorf, jeśli zasilacz nie spełnia przedstawionych wymagań.

SZEROKOŚCI CIĘCIA

Szerokości cięcia (mm)1 0001 300

DŁUGOŚĆ CIĘCIA STOŁU PRZESUWNEGO

Maksymalne długości cięcia przy użyciu docisku lub ogranicznika poprzecznego
Długość stołu (mm)2 0002 6003 0003 200
Długość cięcia (mm)1 9052 5052 9053 105

Wysokości cięcia

Z lub bez podcinaka
Średnica tarczy (mm)250300315350400
Wysokości cięcia, pionowo (mm)0-500-750-820-1000-125
Wysokości cięcia pod kątem 45° (mm)0-330-500-560-700-87

WYMAGANIA PRZESTRZENNE

Tyle miejsca potrzebujesz na WA 8:

A    Długość stołu przesuwnego + 290 mm
B    Długość stołu przesuwnego + 360 mm

C    Ogranicznik poprzeczny, do 2 500 mm: 1 445 – max. 2 630 mm
      Ogranicznik poprzeczny, do 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm

D    Szerokość cięcia + 310 mm
Waga maszyny
1100 kg
Wysokość stołu
910 mm

WA 8 X

Funkcjonalność: Altendorf WA 8 X z trzema motorycznymi osiami.

Numer jeden pod względem łatwości obsługi i ergonomii: panel sterowania na poziomie oczu Altendorf WA 8 X można ustawić w pozycji najbardziej dogodnej dla operatora. Sterowanie motoryczne ogranicznikiem równoległym.

Altendorf WA 8 nie jest dostępny na wszystkich rynkach.
Specyfikacje maszyny mogą się różnić w zależności od kraju. 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

Elektryczna regulacja podnoszenia / opuszczania i nachylenia

Elektryczna regulacja podnoszenia / opuszczania i nachylenia tarczy głównej.

Panel sterowania na wysokości oczu

Wszystkie główne funkcje sterowania są zawsze widoczne. Panel obraca się w najwygodniejszą pozycję dla operatora i jest dostępny z obu stron maszyny. Regulacja zarówno tarczy, jak i ogranicznika równoległego odbywa się za pomocą silnika. 

Stół przesuwny

Stół formatowy Altendorf słynie z płynnej i dokładnej pracy. Stół porusza się na dużych rolkach umieszczonych pomiędzy twardymi chromowanymi prowadnicami, co gwarantuje absolutną precyzję. Duże rolki zapewniają płynną pracę, co oznacza, że przesuwanie stołu nie wymaga żadnego wysiłku. Sprawdzone rozwiązanie Altendorf przetrwało już dekady ciężkiej pracy w ciągłej obecności pyłów i wiórów. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje ciągłej konserwacji, aby prawidłowo działać.

Ogranicznik równoległy sterowany motorycznie

Ogranicznik równoległy CNC o prędkości przesuwu 250 mm / sek. i dokładności +/- 1/10 mm. Wysoko precyzyjny, pięciopunktowy system wrzeciona z recyrkulacją łożysk kulkowych wymaga niewielkiej konserwacji i wraz z silnikiem jest dobrze chroniony dzięki integracji z profilem aluminiowym. Ogranicznik automatycznie rozpoznaje swoją pozycję, szczególnie w niebezpiecznym obszarze wokół tarczy i posiada awaryjny wyłącznik, aby wykluczyć niebezpieczeństwo zakleszczenia.

Ogranicznik poprzeczny

Solidnie zamontowany ogranicznik poprzeczny umożliwia precyzyjne cięcie pod kątem 90 °. Wszystkie ustawienia są łatwe do odczytania. Zderzaki są solidne, pozbawione luzów i można je łatwo przesuwać pojedynczo w całym zakresie cięcia poprzecznego.

Moc silnika

Moc silnika 5,5 kW (7,5 KM), z trzema prędkościami 3/4/5 000 obr. / min., regulowana ręcznie

Wysokość cięcia

Max. wysokość cięcia 125 mm

Duży kaptur

Duży system odciągowo-zabezpieczający Altendorf wyróżnia się konstrukcją, która zapewnia zoptymalizowany przepływ powietrza. Można zmieniać wąski kaptur na szeroki w ciągu kilku sekund. Kaptur umożliwia cięcie na wysokości do 125 mm (z podcinakiem lub bez) i można go całkowicie odchylić na jedną stronę. Ten kaptur jest dostępny jako opcja dla modeli WA 8 NT, WA 8 T i WA 8 TE. 

Rama maszyny

WA 8 ma odporną na skręcanie ramę maszyny, zbudowaną w taki sam sposób, jak ramy maszyn serii F 45. Konstrukcja ramy zapewnia bardzo płynną pracę i stabilność.

Piła główna

Piła Altendorf to potęga wyprodukowana przy użyciu najnowszej technologii. Wał piły obraca się niezwykle płynnie: dzieje się tak, ponieważ jest on wyważany elektronicznie jako w pełni zmontowany zespół. Wysoce precyzyjny ruch pionowy zespołu jest liniowy dzięki bezobsługowym łożyskom prowadzącym. Solidne elementy nachylenia zawierają tradycyjny system połączeń na pióro i wpust firmy Altendorf, który pozwala całemu urządzeniu łatwo i precyzyjnie przechylać się pod odpowiednim kątem.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

Podcinak z automatyczną regulacją

Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyt laminowanych. Podnoszenie i opuszczanie jest sterowane silnikiem, a regulacja boczna jest ręczna. Gdy podcinak jest włączony, przesuwa się na zapamiętaną wysokość. Kiedy tarcza główna lub podcinak są wyłączane, podcinak wraca z powrotem pod stół. Podcinak ma niezależny silnik o mocy 0,75 kW (1 KM) i obraca się z prędkością 8 200 obr. / min.

RAPIDO

System podcinania RAPIDO ułatwia i przyspiesza dopasowanie szerokości cięcia do szerokości tarczy głównej. Jak szybko? Około trzech minut, maksymalnie! W porównaniu z pracą z podkładkami regulacyjnymi, gdzie trzeba zdjąć tarcze z maszyny, aby zmienić szerokość, RAPIDO oszczędza co najmniej dziesięć minut, ponieważ tarcza pozostaje na maszynie podczas regulacji. Regulacja jest ciągła, więc RAPIDO można dostroić tak, aby pasowało do każdego głównego ostrza.

Zakres regulacji: 2,8 - 3,8 mm

DIGIT L

Dokładność wynsoi 1/10 mm przy ustawianiu wymiaru długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania w tym samym czasie i umożliwia kalibrację wszystkich zatrzymań w jednej operacji.

DUPLEX

Ogranicznik DUPLEX umożliwia bardzo szybkie i dokładne cięcie każdego kąta od 0 do 90 °. Przy 45 ° można ciąć po obu stronach obrabianego elementu bez konieczności regulacji ogranicznika. Wymiary ustawia się za pomocą lupy, skali pomiarowej i skali kompensacji długości. Ogranicznik można ustawić w dowolnym miejscu wzdłuż stołu przesuwnego.

Jednostronna prowadnica poprzeczna

Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Mona umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

PALIN

Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsprarcie obrabianego elementu. Dostępny również system cyfrowy z wyświetlaczem w modelu PALIN D.

STEG

Zwiększa powierzchnię podparcia (szerokość: 400 mm) dla szerszych elementów. Znacznie ułatwia wymiarowanie dużych płyt.

Ręczny docisk szybkomocujący

Docisk można łatwo ustawić i zamocować na stole przesuwnym. Dzięki niemu obrabiany przedmiot jest solidnie zamocowany na stole i mocno dociśnięty do ogranicznika poprzecznego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo przy bardzo niewielkich kosztach.

DANE TECHNICZNE

POŁĄCZENIA DO ODCIĄGU

Górne połączenie:mały kaptur: Ø = 50 mm,
duży kaptur: Ø = 80 mm
Dolne połączenie:Ø = 120 mm
Spadek ciśnienia:1 500 Pa przy całkowitej średnicy przyłącza, Ø = 140 mm
Minimalne zapotrzebowanie na powietrze:Vmin = 1 150 m3/h at 20 m/sec.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO 3)

Silnik (kW)5,5
Napięcie (V)380 - 420
Częstotliwość (Hz)50
Natężenie prądu (A) bez / z podcinakiem11,5/13,5
Bezpieczniki / wyłączniki automatyczne (A)25

3) Przekrój przewodu zasilającego zależy od odległości maszyny od źródła zasilania i musi zostać określony przez wykwalifikowanego elektryka (spadek mocy na przewodzie wejściowym ≤ 3%). Skontaktuj się z dystrybutorem Altendorf, jeśli zasilacz nie spełnia przedstawionych wymagań.

SZEROKOŚCI CIĘCIA

Szerokości cięcia (mm)1 0001 300

DŁUGOŚĆ CIĘCIA STOŁU PRZESUWNEGO

Maksymalne długości cięcia przy użyciu docisku lub ogranicznika poprzecznego
Długość stołu (mm)2 0002 6003 0003 200
Długość cięcia (mm)1 9052 5052 9053 105

Wysokości cięcia

Z lub bez podcinaka
Średnica tarczy (mm)250300315350400
Wysokości cięcia, pionowo (mm)0-500-750-820-1000-125
Wysokości cięcia pod kątem 45° (mm)0-330-500-560-700-87

WYMAGANIA PRZESTRZENNE

Tyle miejsca potrzebujesz na WA 8:

A    Długość stołu przesuwnego + 290 mm
B    Długość stołu przesuwnego + 360 mm
C    Ogranicznik poprzeczny, do 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm
D    Szerokość cięcia + 310 mm
Waga maszyny
1100 kg
Wysokość stołu
910 mm